Zamów naszą pierwszą książkę

Napisaliśmy książkę! 

Wydaje ją Wydawnictwo Znak, premiera 25 stycznia 2023, a teraz trwa przedsprzedaż i można zamówić książkę z 25% rabatem i nieco wcześniejszą wysyłką :)

 

Poznaj podstawy lepienia z gliny i zacznij eksperymentować po swojemu!

Kubki, w których kawa smakuje lepiej, talerze, z których aż chce się jeść, a także wazony, kolczyki i inne przedmioty mające po prostu cieszyć oko. To właśnie ceramika. Rzemiosło, które już dawno przestało być zajęciem tylko dla profesjonalistów.

Martę i Olka, znanych jako trzaskceramics, śledzi na Instagramie ponad sześćdziesiąt tysięcy osób. W tej książce dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem i zarażają radością tworzenia.

  • Od czego zacząć przygodę z ceramiką?
  • Z jakiej gliny zrobić wazon, a jaką lepiej przeznaczyć na filigranowe filiżanki?
  • Jak szkliwić, żeby uzyskać równy, piękny kolor?
  • Czy toczyć na kole, czy może poradzić sobie bez niego?
  • Jakie znaczenie ma temperatura wypalania i dlaczego nie wypalisz kubka w piekarniku?

Odkryj w sobie pasję do tworzenia pięknych rzeczy z gliny. A że przy okazji pobrudzisz sobie ręce? To nawet lepiej!

Tytuł: Warsztat ceramika. Jak tworzyć piękne rzeczy z gliny

Stron: 256

Link do przedsprzedaży: http://bit.ly/3BciINi

 

 

Trzask rozpoczął się od ceramicznej zajawki Marty w 2017 roku, i stopniowo przekształcił się w nasz rodzinny biznes. Dziś prowadzimy go razem w naszej pracowni na warszawskim Żoliborzu.

Robimy przede wszystkim ręcznie malowane kubki i talerze, ale na naszej stronie nie brakuje również wazonów, doniczek, misek, czy świec. Wszystkie wzory wymyślamy sami, i produkujemy w krótkich seriach, więc cały czas pojawia się coś nowego.

Ceramika jest dla nas idealnym narzędziem ekspresji, bo pozwala nam eksperymentować z rysunkami, kolorami i kształtami. Możemy w ten sposób tworzyć piękne przedmioty, które towarzyszą Wam na co dzień.

Marta

W pracowni zajmuję się produkowaniem ceramiki. Wymyślam nowe wzory, toczę, maluję, szkliwię, wypalam. Prowadzę też trzaskowy Instagram i Tiktok. Na co dzień staram się pokazywać, jak powstają nasze rzeczy, i co w pracowni piszczy. Gotowym przedmiotom robię zdjęcia i przekazuję wszystko dalej Olkowi 

Olek

Gotowe rzeczy segreguję, liczę, selekcjonuję, i szlifuję im spody. Każdy taki produkt wstawiam do naszego sklepu online i dbam o to, żeby wszystko tam działało. Odpowiadam na Wasze wiadomości i zajmuję się zamówieniami. Najwiecej czasu zajmuje mi jednak pakowanie paczek. Ceramika to delikatna rzecz, dlatego każde zamówienie musi być zapakowane tak, żeby było odporne na kuriera :)